Wiadomości

Archiwum wydarzeń

Podsumowanie października ...
      Październikowe "Spotkania z muzyką" były w tym miesiącu trochę nietypowe. Nie przyjechał do nas żaden instrument. Tym razem tematyka spotkania była poważna: odblaski i kamizelki na drodze, bezpieczne zachowanie w ruchu ulicznym oraz znaki drogowe. Wszystko to zostało przedstawione przedszkolakom za pomocą muzyki oraz wielu ciekawych rekwizytów.
      W naszym przedszkolu często zachęcamy dzieci do zabawy w teatr, przybliżamy im zagadnienia z nim związane, odkrywamy tajniki sceny, zapraszamy aktorów z miniteatrami...bywa wtedy bardzo zabawnie i wesoło. W tym miesiącu przedszkolaki miały okazję zobaczyć teatr przez duże T. Wybraliśmy się do Oławskiego Centrum Sztuki na przedstawienie pt. "Roszpunka". Dla dzieci było to wielkie przeżycie. Zadziwiały je kostiumy, scenografia, piękna gra świateł ale chyba najbardziej wspaniala gra aktorów na deskach prawdziwej sceny. Żywo reagowały na zachętę aktorów, aby śpiewać i dobrze się bawić.
      Grupa III "Jagódki" wybrała się na wycieczkę do Wrocławia, aby zobaczyć "Kolejkowo". Zwiedzała ruchome makiety kolejowe świetnie się przy tym bawiąc, co było głównym celem wycieczki. W drodze powrotnej, w autokarze, dzieci opowiadały sobie nawzajem czego mogły dotknąć i czym się pobawić.
      Tak jak w poprzednich miesiącach odbyły się bardzo lubiane przez dzieci zajęcia Zumby, prowadzone przez znaną już wszystkim przedszkolakom Panią Kasię. Dzieci z ogromną werwą i zapałem, starają się wykonywać ćwiczenia gimnastyczne, dając upływ swoim emocjom i nieskończonej energii. Odbyły się również lubiane przez dzieci zajęcia z robotyki. W czasie zajęć dzieciaki zadziwiały swoimi zdolnościami, determinacją i cierpliwością. Na koniec zajęć, jak zawsze wszystko co programowały i konstruowały zaczynało działać. Dzieci z ogromną niecierpliwością, czekają na kolejne wyzwania.
      Nie zapomniano również, o cyklicznych zajęciach i pogadankach na temat zdrowego żywienia w ramach organizowanego co miesiąc "Dnia bez cukru i słodyczy". Żaki już doskonale wiedzą, do czego prowadzi nadmierne spożywanie słodyczy, więc bez żadnych problemów potrafią rezygnować z ulubionych przysmaków.
Zapraszamy do galerii:)


Podsumowanie września...

Rozpoczęliśmy kolejny rok przygód i zabaw w przedszkolu, a także miesiąc adaptacji nowych Żaczków. Jak zawsze początki bywają trudne. Nie obyło się bez łez i tęsknoty w przy pierwszych rozstaniach. Jednak fajne zabawki, troskliwe panie i ciekawe zajęcia sprawiały, że dziecięce smutki szybko ustępowały miejsca uśmiechom i dobrej zabawie.

Nasze przedszkolaki po wakacyjnej przerwie nie mogły doczekać się pierwszych w tym roku szkolnym zajęć zumby. Prowadząca, Pani Kasia, przygotowała nowe, ciekawe figury i tańce, które bardzo spodobały się dzieciom a tęskniącym za mamą maluszkom pozwoliły się zrelaksować i zapomnieć, że tęsknią:))

12 września obchodziliśmy przedszkolny " Dzień bez słodyczy", a dwa dni później Żaczki samodzielnie przygotowywały śniadanko w ramach projektu "Jemy zdrowo". Przy okazji tych wydarzeń odbyły się w grupach pogadanki oraz zajęcia propagujące zdrowy tryb życia i odżywiania.

W połowie miesiąca wszystkie przedszkolaki, przy sprzyjającej pogodzie, wyszły poza teren przedszkola, aby wziąć udział w akcji "Sprzątanie świata". Co roku, przy tej okazji uczymy dzieci ekologii nie tylko w salach zajęciowych ale właśnie poprzez pracę w terenie już od najmłodszych lat.

W tym miesiącu odwiedzili nasze przedszkole wspaniali goście. Pierwszy zawitał do nas bardzo przez dzieci lubiany Pan Magik z programem "Baśniowy Czarodziej". Zaprezentował szereg zadziwiających sztuczek, podczas których przedmioty znikały lub zamieniały się w zupełnie coś innego. Jak zawsze śmiechu było co nie miara:)) Pod koniec miesiąca odbyły się cykliczne "Spotkania z muzyką". Tym razem dzieci poznały bardzo ciekawie brzmiący instrument- fagot. Śpiewały przywitankę dzieńdobrynkę oraz bardzo lubianą piosenkę o jeżykach. Jak zawsze było wesoło i bardzo muzycznie.

Zapraszamy do galerii!