Wiadomości

Archiwum wydarzeń

Podsumowanie stycznia.

     

W tym miesiącu nasze przedszkolaki świetnie bawiły się na Wystawie Klocków Lego we Wrocławiu. Wszystko bardzo się podobało, wszelkie budowle oraz najmniejsze detale ale największy zachwyt wzbudziła postać Roberta Lewandowskiego w naturalnych wymiarach :)

W naszym przedszkolu często bawimy się w teatr, w tematyczne zabawy, w których dzieci wcielają się w różne role. Często też gościmy aktorów małych teatrzyków dziecięcych. W tym miesiącu grupy "Kaczuszek", "Rybek" i "Motylków" obejrzały piękną bajkę w oławskim kinie. "Byczek Fernando" wzbudził w dzieciach emocje i nawet łzy wzruszenia, bo jak w każdej bajce dobro wygrało ze złem.

Wspaniałą zabawę zapewniła naszym przedszkolakom oławska pizzeria La Fontana. Warsztaty poświęcone nauce wyrabiania pizzy okazały się strzałem w dziesiątkę. Dzieci własnoręcznie formowały placki, nakładały ulubione dodatki i nakrywały do stołu. Z wielkim apetytem pałaszowały swoje pizze i wypijały soczek. Na zakończenie uzyskały pamiątkowy medal pizzermana!

W styczniu nie mogło zabraknąć uroczystości związanych z Dniem Babci i Dziadka. Grupy maluszków zaprosiły swoje babcie i dziadków na przedstawienia Jasełkowe. Były wierszyki, piosenki i życzenia płynące prosto z małych serduszek oraz własnoręcznie wykonane prezenty.

W naszym przedszkolu przez cały miesiąc miała miejsce akcja „Dokarmiamy zwierzęta zimą”, podczas której zbierano artykuły mające wesprzeć podopiecznych oławskiego schroniska dla zwierząt. Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom, którzy przynieśli niezbędne artykuły i tym samym nie pozostali obojętni wobec bezdomnych kotków i piesków.

Pod koniec miesiąca odbyły się cykliczne Spotkania z muzyką pt. "Róg czy Waltornia?"

Zapraszamy do galerii :)


Podsumowanie grudnia.

Grudzień upłynął nam w niezwykle miłej, świątecznej atmosferze. W całym przedszkolu rozbrzmiewał śpiew kolęd i pastorałek. Dzieci wspólnie ze swoimi paniami wykonywały ozdoby choinkowe, świąteczne dekoracje oraz gwiazdkowe prezenty dla rodziców. Sam Święty Mikołaj odwiedził nas i przywiózł wszystkim grzecznym dzieciom piękne prezenty. Przedszkolaki z wypiekami na twarzy śpiewały „mikołajowe” piosenki i wyjątkowo grzecznie czekały na przybycie świątecznego gościa. Wszyscy chcieli pokazać Mikołajowi, że zasłużyli na niespodzianki!

Jak co roku nasze przedszkole zaangażowało się w zbiórkę darów w ramach akcji "Szlachetna Paczka". Pięknie dziękujemy wszystkim darczyńcom i tym dużym i tym najmniejszym za hojność i otwarte serca.

Tuż przed świętami odbyły się przedstawienia Jasełkowe. Przygotowania małych aktorów trwały cały miesiąc, więc wszystko musiało się udać:) W pięknej, świątecznej scenerii, na tle szopki, choinek, przy dźwiękach pianina śpiewano kolędy, mówiono wierszyki dla Jezuska i grano Mu na instrumentach. Atmosfera była wzruszająca, a do wspólnego kolędowania dołączyli rodzice i nauczyciele. Na zakończenie życzyliśmy sobie nawzajem pięknych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!


Podsumowanie listopada ...

Listopad obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Na początku miesiąca dzieci samodzielnie przygotowały sobie śniadanie wg własnego pomysłu. Odbyły się też cykliczne zajęcia Zumby oraz jak co miesiąc- prozdrowotny „Dzień bez cukru i słodyczy”. Również nasi goście, którzy przyjechali z teatrzykiem pt." Witaminki i jarzynki" edukowali nasze Żaki. Dzieci czynnie brały udział w przedstawieniu o zdrowym odżywianiu. W najmłodszych grupach odbyły się także warsztaty kulinarno-edukacyjne, podczas których maluchy razem ze swoimi paniami   i pod okiem instruktorki- kucharki wykonywały „kulki mocy” z kaszy jaglanej, miodu i wiórek kokosowych. Poczęstunek wystawiony był do degustacji dla wszystkich Rodziców.

Jak co roku, w przeddzień Święta Niepodległości starsze Żaki z grupy "Motylków" oraz "Rybek" udały się pod Pomnik Losów Ojczyzny, żeby złożyć przygotowane wiązanki kwiatów i upamiętnić kolejną rocznicę tak ważnego dla Polaków 11 listopada. Całe przedszkole udekorowano wykonanymi przez dzieci biało-czerwonymi flagami podkreślającymi patriotyczny nastrój w tym dniu.

           Także w listopadzie grupy "Jagódek" i "Kaczuszek" wybrały się do oławskiej Szkoły Muzycznej, gdzie specjalnie dla nas został przygotowany koncert. Swoje umiejętności prezentowały dzieci i młodzież ucząca się grać na różnych instrumentach: skrzypce, fortepian, trąbka, flet poprzeczny, perkusja, wiolonczela i akordeon. Żaki nauczone uważnego słuchania podczas comiesięcznych „Spotkań z muzyką”, grzecznie wysłuchały koncertu, klaskały w rytm muzyki, a na koniec nagradzały młodych muzyków gromkimi oklaskami.

Kolejnym ważnym wydarzeniem był Światowy Dzień Życzliwości, który przypadał 21 listopada. Można było na specjalnej makiecie pozdrowień umieścić kolorowe serduszko z miłym słowem, bądź rysunkiem oraz poczęstować się ciasteczkami upieczonymi przez grupę "Motylków". Każdy dla każdego w przedszkolu starał się być bardzo miłym i sympatycznym.

25 listopada wszystkie nasze pluszowe niedźwiadki obchodziły swoje święto. W tym dniu każdy przedszkolak przyniósł swojego misia. Niektóre z nich miały postać osiołka, małpki lub prosiaczka czyli były „misiopodobne” :-). Zabawom i konkurencjom sportowym z misiami nie było końca! Najtrudniej było zjeść z talerzyka miodek, nie używając rąk.

Na comiesięcznym "Spotkaniu z muzyką" zaprezentował się saksofon. Jego piękne brzmienie niosło się po całym przedszkolu a dzieci z chęcią brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych. Muzyka łagodzi obyczaje:))

Bardzo ciekawy projekt badawczy sfinalizowała grupa „Kaczuszek”. Dzieci poznawały wszystkie zagadnienia związane z „Drzewem”. W trakcie badań mierzyły objętość drzew, poznawały różne ich gatunki, różnorodne liście, dowiadywały się o sadzeniu i wycince drzew oraz przyswoiły wiele, wiele innych ważnych wiadomości. Na zakończenie projektu odbyła się prezentacja dla rodziców prac i zdjęć oraz występ artystyczny.

Listopad zakończył się tradycyjnie wróżbami andrzejkowymi. W każdej grupie odbyło się" lanie wosku", przekuwanie papierowych serduszek i ustawianie butów na progu itp . Zaciemnione okna i zapalone świece stworzyły nastrój, przy którym podekscytowane maluchy dowiadywały się, kim będą w przyszłości albo gdzie pojadą w podróż:)) Ten dzień obfitował w moc wrażeń i dobrą zabawę.

Zapraszamy do galerii >>>


Podsumowanie października ...
      Październikowe "Spotkania z muzyką" były w tym miesiącu trochę nietypowe. Nie przyjechał do nas żaden instrument. Tym razem tematyka spotkania była poważna: odblaski i kamizelki na drodze, bezpieczne zachowanie w ruchu ulicznym oraz znaki drogowe. Wszystko to zostało przedstawione przedszkolakom za pomocą muzyki oraz wielu ciekawych rekwizytów.
      W naszym przedszkolu często zachęcamy dzieci do zabawy w teatr, przybliżamy im zagadnienia z nim związane, odkrywamy tajniki sceny, zapraszamy aktorów z miniteatrami...bywa wtedy bardzo zabawnie i wesoło. W tym miesiącu przedszkolaki miały okazję zobaczyć teatr przez duże T. Wybraliśmy się do Oławskiego Centrum Sztuki na przedstawienie pt. "Roszpunka". Dla dzieci było to wielkie przeżycie. Zadziwiały je kostiumy, scenografia, piękna gra świateł ale chyba najbardziej wspaniala gra aktorów na deskach prawdziwej sceny. Żywo reagowały na zachętę aktorów, aby śpiewać i dobrze się bawić.
      Grupa III "Jagódki" wybrała się na wycieczkę do Wrocławia, aby zobaczyć "Kolejkowo". Zwiedzała ruchome makiety kolejowe świetnie się przy tym bawiąc, co było głównym celem wycieczki. W drodze powrotnej, w autokarze, dzieci opowiadały sobie nawzajem czego mogły dotknąć i czym się pobawić.
      Tak jak w poprzednich miesiącach odbyły się bardzo lubiane przez dzieci zajęcia Zumby, prowadzone przez znaną już wszystkim przedszkolakom Panią Kasię. Dzieci z ogromną werwą i zapałem, starają się wykonywać ćwiczenia gimnastyczne, dając upływ swoim emocjom i nieskończonej energii. Odbyły się również lubiane przez dzieci zajęcia z robotyki. W czasie zajęć dzieciaki zadziwiały swoimi zdolnościami, determinacją i cierpliwością. Na koniec zajęć, jak zawsze wszystko co programowały i konstruowały zaczynało działać. Dzieci z ogromną niecierpliwością, czekają na kolejne wyzwania.
      Nie zapomniano również, o cyklicznych zajęciach i pogadankach na temat zdrowego żywienia w ramach organizowanego co miesiąc "Dnia bez cukru i słodyczy". Żaki już doskonale wiedzą, do czego prowadzi nadmierne spożywanie słodyczy, więc bez żadnych problemów potrafią rezygnować z ulubionych przysmaków.
Zapraszamy do galerii:)


Podsumowanie września...

Rozpoczęliśmy kolejny rok przygód i zabaw w przedszkolu, a także miesiąc adaptacji nowych Żaczków. Jak zawsze początki bywają trudne. Nie obyło się bez łez i tęsknoty w przy pierwszych rozstaniach. Jednak fajne zabawki, troskliwe panie i ciekawe zajęcia sprawiały, że dziecięce smutki szybko ustępowały miejsca uśmiechom i dobrej zabawie.

Nasze przedszkolaki po wakacyjnej przerwie nie mogły doczekać się pierwszych w tym roku szkolnym zajęć zumby. Prowadząca, Pani Kasia, przygotowała nowe, ciekawe figury i tańce, które bardzo spodobały się dzieciom a tęskniącym za mamą maluszkom pozwoliły się zrelaksować i zapomnieć, że tęsknią:))

12 września obchodziliśmy przedszkolny " Dzień bez słodyczy", a dwa dni później Żaczki samodzielnie przygotowywały śniadanko w ramach projektu "Jemy zdrowo". Przy okazji tych wydarzeń odbyły się w grupach pogadanki oraz zajęcia propagujące zdrowy tryb życia i odżywiania.

W połowie miesiąca wszystkie przedszkolaki, przy sprzyjającej pogodzie, wyszły poza teren przedszkola, aby wziąć udział w akcji "Sprzątanie świata". Co roku, przy tej okazji uczymy dzieci ekologii nie tylko w salach zajęciowych ale właśnie poprzez pracę w terenie już od najmłodszych lat.

W tym miesiącu odwiedzili nasze przedszkole wspaniali goście. Pierwszy zawitał do nas bardzo przez dzieci lubiany Pan Magik z programem "Baśniowy Czarodziej". Zaprezentował szereg zadziwiających sztuczek, podczas których przedmioty znikały lub zamieniały się w zupełnie coś innego. Jak zawsze śmiechu było co nie miara:)) Pod koniec miesiąca odbyły się cykliczne "Spotkania z muzyką". Tym razem dzieci poznały bardzo ciekawie brzmiący instrument- fagot. Śpiewały przywitankę dzieńdobrynkę oraz bardzo lubianą piosenkę o jeżykach. Jak zawsze było wesoło i bardzo muzycznie.

Zapraszamy do galerii!